Lustro z oświetleniem – jak wybrać, z czym łączyć i jak o nie dbać?

Lustro z oświetleniem – jak wybrać, z czym łączyć i jak o nie dbać?

Każda kobieta chce wyglądać doskonale. Nie każda jednak wie, jak radzić sobie z nieprawidłowym oświetleniem, będącym najczęstszą przyczyną makijażowych niepowodzeń. Zatem – co możesz zrobić, by zapewnić sobie odpowiednie warunki podczas pielęgnacji? Najpopularniejszym rozwiązaniem jest lustro z oświetleniem, coraz częściej wybierane przez prywatne użytkowniczki. Co musisz o nim wiedzieć? Sprawdziliśmy!

Lustro z oświetleniem – czym jest? 

Lustro z oświetleniem, to lustro, które zostało wyposażone w dodatkowe żarówki – zamontowane na ramie lub w tafli. Taki model może być montowany samodzielnie lub w towarzystwie toaletki, często pojawia się także w łazience.

Najważniejsze parametry lustra z oświetleniem

Jeśli lustro z oświetleniem zostanie wyposażone w żarówki o odpowiedniej temperaturze barwowej, wykonanie perfekcyjnego makijażu przestanie Ci sprawiać trudność. Ile wspominana temperatura powinna wynosić i jakie parametry jeszcze musisz zweryfikować, zanim lustro z żarówkami stanie się Twoją własnością?

- Temperaturę barwową, wspomnianą wcześniej, wyraża się w Kelwinach [K]. Przyjmuje się, że im niższa wartość przypisana do symboli (czyli K), tym cieplejsze jest emitowane przez żarówkę światło. Tymczasem to odpowiednie do makijażu nie powinno wynosić mniej niż 4000 K i nie więcej niż 5500 K.

- Powierzchnię lustra, zwłaszcza jeśli to zostało dodatkowo wyposażone w żarówki montowane na ramie lub w tafli. Lustro z oświetleniem nie może być zbyt małe – wówczas nie będziesz miała swobody przeglądania i poruszania się w trakcie stylizacji.

- Kompatybilność z toaletką, zwłaszcza jeśli przygodę z wizażem w domu rozpoczynasz od zakupu samego lustra. Szybko przekonasz się, że warto uzupełnić je funkcjonalnym meblem.

- Sposób montażu także jest bardzo ważny – w końcu od tego w jaki sposób i jak trwale zamocujesz lustro z oświetleniem, zależy komfort Twojej pracy. Pamiętaj, że taki model, ze względu na obecność żarówek, będzie mniej stabilny i ciężki. Zamiast opierać go o ścianę, zdecydowanie lepiej będzie, jeśli go powiesisz.

- Sposób włączania żarówek także ma znaczenie. Wybierając lustro z oświetleniem, zwróć uwagę, by przełącznik był w łatwo dostępnym miejscu. To jednak nie koniec – bardzo ważnym elementem wyposażenia takiego lustra, jest obecność kabla zasilającego. Wówczas będziesz gotowa na wszystko! 

Jak dobrać toaletkę do lustra z oświetleniem?

 Zdecydowałaś się na lustro z oświetleniem, jednak szybko przekonałaś się, że to zdecydowanie za mało? Na szczęście możesz uzupełnić je o odpowiednią toaletkę. Model lustra nie ma w tej sytuacji znaczenia, nieco inaczej jest jednak z modelem toaletki. Ta powinna zostać wybrana w stylu, który dominuje w pomieszczeniu. Poznaj nasze propozycje (wszystkie znajdziesz w naszym sklepie!) i zdecyduj, która z toaletek uzupełni Twoje lustro! 

Styl industrialny

Lustro z oświetleniem, zarówno to z żarówkami w tafli, jak i montowanymi na ramie, możesz wykorzystać w stylu industrialnym. Wystarczy, że połączysz je z czarną, błyszczącą toaletką, do złudzenia przypominającą biuro (taką funkcję również może pełnić!). Prosta forma i stylowy dekor na frontach szuflad sprawią, że właśnie ten model doskonale wpisze się w ciekawy industrialny styl.

Styl minimalistyczny

Toaletka z lustrem z oświetleniem w minimalistycznej sypialni to doskonałe rozwiązanie. Nie tylko nie zajmie wiele miejsca, ale przede wszystkim – wyraźnie zwiększy funkcjonalność pomieszczenia. Model Classic, dla Twojego komfortu, został wyposażony w pojemną szufladę. Gładkie fronty i błyszczący blat będą doskonale wyglądały w towarzystwie rozświetlonego lustra.

Styl klasyczny

Nowoczesna toaletka z lustrem z oświetleniem w klasycznym stylu? Mamy na to sposób! Do wnętrz czerpiących z poprzednich epok, warto zaprosić toaletkę – biurko Classic, łączącą ponadczasową biel i majestatyczny dąb o złotawym połysku. Taki mebel będzie doskonale wyglądał w połączeniu z lustrem z oświetleniem, warto jednak sięgnąć po dostępny w naszej ofercie model z żarówkami montowanymi na ramie. Lekko oldschoolowy design będzie współgrał z klasycznym charakterem toaletki. 

Styl glamour

Nowoczesne lustro z oświetleniem to także doskonałe uzupełnienie toaletki w stylu glamour. Biały model, na wysoki połysk, dodatkowo zdobiony efektownym dekorem na froncie, to dobry wybór. Taką propozycję znajdziesz w asortymencie naszego sklepu – wystarczy, że uzupełnisz ją kilkoma szczegółami, w tym również – tapicerowanym krzesłem, wyraźnie nawiązującym do tej stylistyki.

Jak dbać o lustro z oświetleniem? 

Zdecydowałaś się na lustro z oświetleniem? Doskonale! Pamiętaj jednak, że bez względu na to, czy będziesz z niego korzystała, czy nie, będzie wymagało regularnej pielęgnacji. Jak dbać o lustro z oświetleniem?

Pielęgnacja takiego dodatku niemal nie różni się od pielęgnacji zwykłego lustra. Niemal, ponieważ w sytuacji, gdy zdecydowałaś się na model z żarówkami montowanymi na ramie lustra, one również będą wymagały starannego oczyszczenia. Kurz będzie gromadził się także w miejscu, gdzie żarówki stykają się z taflą. Zatem – jak czyścić lustro z oświetleniem, by go nie uszkodzić?

- Jeśli tafla jest gładka, a żarówki zostały w nią wbudowane, wystarczy płyn do mycia okien i miękka szmatka. Warto wyczyścić także tył lustra i okolice włącznika.

- W przypadku modelu z żarówkami montowanymi na ramie, porządek będziesz musiał rozpocząć od oczyszczenia żarówek. Pomocna może okazać się niewielka miotełka do kurzu albo sucha szmatka z mikrofibry. Kiedy pozbędziesz się zanieczyszczeń, każdą żarówkę należy przetrzeć wilgotną szmatką z dodatkiem płynu po to, by nie osadzał się na niej kurz. Kolejnym, ostatnim już krokiem będzie dokładne wyczyszczenie całej tafli. Nie zapomnij o okolicach włącznika.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl